Läbi Paul Nickleni objektiivi laotub Arktika ja Antarktika keskkond vaatajate ette kõige pisemate detailideni. Näitusel on eksponeeritud ligi 60 Nickleni erakordset kaadrit, kus peegeldub polaarloomade iseloom ja käitumine ning nende jäise maailma habras keskkond. Fotosid täiendavad Nickleni mõjusad kommentaarid.

Näituse „Jäine väljakutse“ teine osa põhineb Eesti polaarränduri Timo Palo polaarretkel põhjapooluselt Teravmägede saarestikku. Näitusel  saab aimu, mida tuli sel ekstreemsel 1620 km pikkusel retkel kogeda – alates ebakindlast jalgealusest, näljast ja pakasest kuni jääkaru rünnakuni. Väljapanekut ilmestavad retke varustus ja muud kaasas olnud esemed, teiste seas ka telk ja meresüst Kolakas, mis sai nime Nanseni retke samojeedi koera järgi. Süsta saab katsuda ja sinna sisse istuda! Samuti on võimalik minna telki, pugeda magamiskotti ning kuulata, kuidas tuul karutara nöörides vihiseb ja jää praksub. Uudistada saab neidsamu suuski ja riietust, millega see ajalooline retk läbiti.

Näituse avamisel 4. veebruaril esitletakse ka Timo Palo raamatut „Jäine teekond. Omal jõul Põhjapooluselt maismaale“. See on 312 lehekülje jagu mõtteid, tundeid ja mälestusi, koos paljude piltidega. 

Näitus jääb avatuks kuni 27. aprillini.

Uudis Meremuuseumi koduleheküljelt - http://meremuuseum.ee/et/kulasta-muuseumi/uus-naitus